Nasza Gmina

Gmina Cisna jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Prawie w całości porośnięta pięknymi lasami, pełnymi dzikiej zwierzyny, w całości leży w górach. I to w jakich górach! Te góry to Bieszczady - według niektórych najbardziej urokliwe góry w Polsce.

I choć Bieszczady w gminie Cisna zachowały swój dziki charakter każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Noclegi o zróżnicowanym standardzie, pyszne regionalne jedzenie i wiele atrakcyjnych sposobów na spędzenie czasu.

Część obszaru gminy wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a reszta znajduje się w granicach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Gwarantuje to, że jeszcze przez długi czas będziemy mogli znaleźć tutaj nieskażoną przyrodę, dzikie zwierzęta czy urocze potoki, z których bez obaw można napić się wody.

Każda z miejscowości w gminie Cisna stanowi znakomity punkt wypadowy na szlaki turystyczne. Szlaki bardzo zróżnicowane pod względem trudności, czy czasów przejścia. Można znaleźć lekkie trasy spacerowe, można też wybrać się w wyższe partie Bieszczadów. Każdy turysta znajdzie więc coś dla siebie

A jeśli nie zechcesz chodzić po górach, nasza gmina oferuje szereg innych atrakcji. Jazda konna, kolejka leśna czy wyciągi narciarskie to tylko niektóre możliwości spędzenia czasu. Serdecznie zapraszamy do gminy Cisna.